Premiera publikacji studenckich
Piątek, 7 czerwca 2024 o godz. 12.00 (WBASK ASP, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37, 1. piętro, korytarz naprzeciwko windy)
Na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich zaprezentujemy dwie, pachnące farbą drukarską publikacje. Pierwsza z nich – „Bałagan” to magazyn z corocznego cyklu pisanego, redagowanego i projektowania podczas warsztatów Czasopiśmiennictwo praktyczne. Zapraszamy do sprawdzenia stężenia kipiszu w „Bałaganie”. Publikacja numer dwa ma postać książki kucharskiej – głód nie przemija a ja niczyja jest zbiorem kilkunastu przepisów zaprojektowanych na zaś. Jak może zmienić się nasza kuchnia w zależności od tego jak zmieni się świat? Co, jak i dlaczego będziemy prawdopodobnie spożywali? Na te pytania odpowiadają projekty dań dla bliższej i dalszej przyszłości.
Publikacje powstały pod okiem dr Jakuba Banasiaka i dr Kuby Marii Mazurkiewicz (Czasopiśmiennictwo praktyczne dla II roku I stopnia); oraz w ramach zajęć Projektowanie alternatywne dla I roku II stopnia z dr Kubą Marią Mazurkiewiczem
Pikselartowe mockupy gier
Piątek, 7 czerwca 2024 o godz. 12.00 (WBASK ASP, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37, 1. piętro, ściana obok pracowni 1.09)
Prezentacja prac zaliczeniowych osób biorących udział w Laboratorium Gier i Zabaw. Wydruki przedstawiają najważniejsze elementy mockupów gier stworzonych przez uczestników i uczestniczki Laboratorium – ekrany startowe, karty postaci, assety itp. Animacja prezentująca mockupy „w działaniu” będzie dostępna na stronie WBASK od pon. 10 czerwca.
Prace powstały pod okiem dr hab. Jana Sowy i mgr Ryszarda Zimka w ramach Laborotorium Gier i Zabaw dla II roku I stopnia, III roku I stopnia, I roku II stopnia , II roku II stopnia
Biennale Wisły
Sobota, 8 czerwca 2024 godz. 12.00 - 22.00
Biennale Wisły jest studenckim projektem potencjalnej imprezy cyklicznej poświęconej wskazaniu unikatowego charakteru prawego brzegu Wisły. Wzorując się na największym Biennale Sztuki w Wenecji postanowiłyśmy zrobić swoją interpretacje weneckiego Giardini wraz z trzema Pawilonami-miniaturami poświęconymi wybranym grupom tematycznym: - wodno-rybnej - błotno-robaczej - drzewno-ptasiej Do projektu zostaną zaproszone polskie i zagraniczne osoby artystyczne podejmujące temat rzek, wody, międzygatunkowej koegzystencji. Impreza jest zaplanowane na 8 czerwca i będzie jej towarzyszyć szereg działań performatywno-warsztatowych.
Wydarzenie powstało pod opieką dr Diany Lelonek w ramach zajęć Warsztaty Badań Artystycznych dla I roku II stopnia oraz II roku I stopnia.