Co, gdzie, kiedy?

Fundacja Arton, Foksal 11/4
www.fundacjaarton.pl

O wystawie:

Na wystawie prezentujemy prace: Magdaleny Abakanowicz, Jolanty Owidzkiej, Eleonory Plutyńskiej, Wojciecha Sadleya i Anny Śledziewskiej ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
„Pomimo różnych indywidualności poszczególnych twórców, wyraźnie różnych systemów myślenia, widzenia i rozumienia otaczających nas zjawisk, autorzy polscy zaprezentowali jednolity styl, który można nazwać polską szkołą”.
Jolanta Owidzka

Wystawa „Wspólny splot…” inauguruje badania Fundacji Arton nad historią tkaniny w warszawskiej ASP. W 2024 roku przygotowane przez nas wystawy będą prezentować dokonania zapomnianych lub nierozpoznanych do tej pory przedstawicielek tego medium.
Wystawie towarzyszy program warsztatów oraz spotkań edukacyjnych. Więcej informacji na www.fundacjaarton.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Współfinansowane przez Miasto st. Warszawa

Więcej szczegółów: