Wykład Natalii Romik na WBASK
29 lutego w Muzeum Żydowskim we Frankfurcie zostanie otwarta wystawa Natalii Romik Hideouts. The Architecture of Survival, która jest kuratorowana przez Kubę Szredera.
Polskie odsłony wystawy były zaprezentowane w 2022 roku w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie i CSW Trafostacja w Szczecinie.
Natalia Romik opowie o wystawie w przy okazji swojego wykładu gościnnego na WBASK, organizowanego przez Luizę Nader już w kwietniu.
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
Przy okazji otwarcia wystawy Natalii Romik „Hideouts. Architecture of Survival” w Muzeum Żydowskim we Frankfurcie, międzynarodowe wydawnictwo Hatje Cantz wydało interdyscyplinarny katalog podsumowujący artystyczne badania nad fenomenem żydowskich kryjówek. Eseje, teksty i wywiady zostały przygotowane przez zespół specjalistów i specjalistek z szeregu różnorodnych dyscyplin, takich jak historia sztuki, teoria architektury, czy studia nad Holocaustem, w tym przez pracowniczkę WBASK Luizę Nader, a także Tima Cole, Gabriela Heim, Jonathana Hilla, Alistaira Hudsona, Tarasa Nazaruka, Stacha Rukszę, Barbarę Kirschenblatt-Gimblett i Agnieszkę Holland. Książka jest współredagowana przez pracownika WBASK Kubę Szredera (który też opracował teoretyczny wstęp do katalogu), razem z Mirjam Wenzel, Natalią Romik, Olą Janus i Katją Janitschek.
Powiązane aktualności
-
Wystawa
Wystawa Natalii Romik. Kryjówki. Nominacja do nagrody prezydenta Warszawy
Wystawa Natalii Romik „Kryjówki. Architektura Przetrwania”, której kuratorem był pracownik wydziału dr Kuba Szreder, jest nominowana do nagrody architektonicznej prezydenta Warszawy, w kategorii wydarzenie architektoniczne roku.16.02.2024 -
Inne
WYSTAWA “NATALIA ROMIK. KRYJÓWKI. ARCHITEKTURA PRZETRWANIA” Wydarzeniem architektonicznym 2022 roku!
16.02.2024